Ubytování

Popis pokojů

Apartmány byly vybudovány s respektem k původnímu rázu budovy statku z roku 1881. Na všech místech, kde to bylo možné, jsme zachovali i původní opukové zdivo. Převládající materiál je kámen a dřevo. 

Pokoje jsou mezonetové, s moderně vybavenou kuchyní. Podkrovní ložnice s dřevěným schodištěm navozují atmosféru venkovského bydlení.

Pro hosty penzionu je k dispozici restaurace a kavárna. V rozlehlém prostoru statku jsou pro naše ubytované hosty připravena posezení na dvoře pod ořechem, na pastvině pod pergolou a na pastvině je připravené nezastřešené ohniště. Na těchto venkovních místech je možné strávit večer nebo odpoledne s piknikovým košem naplněným podle přání, opéct buřty nebo maso a do hospody pro pivo je to kousek. Na dvoře pod starou kůlnou bude možné si zahrát stolní tenis, šipky, na pastvině malý fotbálek a uvidíme co dalšího se nám podaří pro tuto sezónu připravit. Pod kůlnou bude uzamykatelný prostor  pro uložení kol. Samozřejmostí je prohlídka statku s různě dlouhým povídáním o historii.

Další služby

Parkování zdarma na dvoře statku

Snídaně, večeře

Svačiny na cestu rádi připravíme

Dětská postýlka a další vybavení pro děti po dohodě k zapůjčení

Na statku se hospodaří, a tak máte možnost se podívat  na hospodářská zvířata, současnou i historickou zemědělskou techniku. Nabízíme možnost zapojení se do aktivního dění, např. krmení, sběru plodin, debat a diskuzí s dětmi i s dospělými o zemědělství, vztahu k půdě, vztahu k přírodě a zemědělským produktům. 

Restaurace a kavárna jsou pro hosty penzionu otevřeny každý den.

Posezení pod ořechem na dvoře nebo pod pergolou u pastvinypiknikový koš naplníme podle vašeho přání a chuti.

Stolní hry a knihy k zapůjčení

Kouření: všechny pokoje jsou nekuřácké, na statku je kouření povoleno jen v prostorách vyhrazených tomu účelu

Hypoalergenní pokoje

Domácí zvířata (vyjma koňů a asistenčních psů) nejsou na statku povolena.

Online Rezervace

Pro rezervaci nám prosím vyplňte rezervační formulář nebo nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky, děkujeme.

Turistické cíle v okolí

V okolí Zbožnova je spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Rychmburk

Gotický hrad byl centrem rozsáhlého rychmburského panství. Interiéry hradu nejsou zatím zpřístupněny, ale jeho nádvoří ano. Kolem hradu vedou poměrně zachovalé hradby.

Nové Hrady

Areál zámku je ideálním místem, kde strávit celý den a to nejen v interiéru, ale především venku, v zahradách.

Skuteč

Ve Skutči můžete kromě muzea kamena a obuvnictví navštívit i Žulovou stezku Horkami, která vede přes opuštěné kamenolomy a seznamuje návštěvníky s těžbou žuly.

Toulovcovy Maštale

Skalní útvary vytvářejí kouzelná zákoutí, rokle a průlezy. Na vrcholku je krásný výhled do okolních lesů, které obklopují skoro celé území Toulovcových Maštalí.

Košumberk

Hrad z konce 13. století je dnes už jen zříceninou. Stále ale láká nejen svou dávnou historií, ale také krásnými výhledy do okolní krajiny.

Betlém Hlinsko

V roubenkách v Betlémě se žilo ještě v 80. letech 20. století. Dnes zde naleznete expozici řemesel a dozvíte se o Masopustu, který je zapsaný na seznamu nehmotných památek UNESCO.